Studio Bonito to młoda firma zajmująca się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Poniżej przedstawiam najnowsze informacje z życia Studio Bonito. Zapraszam do lektury.

architekt Urszula Ogonowska


Studio BONITO
Studio Bonito specjalizuje się w projektowaniu kuchni, mebli kuchennych, 
	 łazienek, sypialni, salonów, adaptacji poddaszy, projektowaniu kominków.

Aktualności

Adaptacja stergo poniemieckiego domu

Poniemiecki dom - Projekt Studio Bonito realizuje projekt, zakładający adaptację starego niemieckiego domu z pierwszej połowy XX wieku. Główne założenia tego projektu zakładają połączenie historii tego budynku wraz z dopasowaniem nowoczesnych rozwiązań. Początkowa powierzchnia użytkowa wynosi 150 m2 na parterze i około 35m2 na poddaszu (1 pokój z lukarną). Wstępna inwentaryzacja miejsca pozwoliła na adaptację całego poddasza, dzięki temu zyskano dodatkowo 90m2. Projekt w pierwszej kolejności skupiony był nad przywróceniem pierwotnego wyglądu budynku, tzn, zakładał przywrócenie pierwotnego rozmieszczenia okien w ścianie szczytowej oraz powiększenie okien w lukarnie.

Poniemiecki dom - ProjektKolejnym etapem projektu było nowoczesne rozmieszczenie pomieszczeń i projekt ten zakładał połączenie dwóch pokoi, w których będzie znajdować się salon połączony z jadalnią, dodatkowo został zaprojektowany kominek w miejsce starego pieca kaflowego (niestety w złym stanie kondycyjnym, aby mógł pozostać). Kuchnia została powiększona o jeden pokój, dzięki czemu uzyskano dostęp do spiżarni (nieużywana część domu). Przy okazji dokonano odkrycia ściany w stylu ryglowym, dzięki temu kuchnia odzyska pradawny charakter (wraz z piecem kaflowym, który również został na nowo zaprojektowany).

Uwzględniając sugestię inwestora, została zaprojektowana duża jadalnia, mogąca pomieścić conajmniej 10 osób, jadalnia jak sugerował inwestor, powinna być przestrzenią otwartą, do której byłby łatwy dostęp i z kuchni i z salonu. Wyburzając ścianę pomiędzy salonem, a jadalnią oraz poszerzając przejście z kuchni do jadalni efekt ten udało się uzyskać, idealnie wpasowując podłużny stół.

Dodatkowo, również na prośbę inwestora, zostało zaprojektowane wyjście balkonowe z kuchni na drewniany taras.

Projekt ten, też wymagał zmiany położenia obecnej łazienki i przeniesienia jej do pomieszczenia sąsiadującego z sypialnią, dzięki temu główna łazienka będzie miała połączenie z sypialnią (poprzez garderobę, która została wyodrebniona z części pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę).

Łączna powierzchnia użytkowa dla całego projektu (z wyłączeniem piwnicy) wynosi 270 m2 i przewiduje:

 1. projekt 4 pokoi sypialnych na poddaszu
 2. projekt łazienki na poddaszu
 3. projekt pomieszczenia gospodarczego na poddaszu
 4. projekt małej dziennej łazienki dla gości w hallu
 5. projekt kuchni
 6. projekt spiżarni
 7. projekt sypialni
 8. projekt jadalni połączonej z salonem
 9. garderoba
 10. duża łazienka

Poniemiecki dom - Projekt

Status wykoniania projektu:

 1. Projekt: ZAKOŃCZONY
 2. Realizacja: W TRAKCIE (planowany czas zakończenia prac remontowych: październik/listopad 2011)

Projekt opisany za zgodą inwestora.


Powrót
Studio BONITO

2010 © Bonito Studio BONITO - Projektowanie wnętrz